Historia Sekcji

Sekcja Rogoźno powstała w 1985 roku i na początku przynależała do oddziału Piła i okręgu Poznań, następnie przynależała do oddziału Chodzież a obecnie przynależy do oddziału Wągrowiecko-Rogozińskiego i okręgu Piła. Członkami założycielami byli Bartkowiak Jan, Kowalski Wawrzyn i Dariusz, Markiewicz Jan, Duda Jan, Andrzejewski Bogdan, Oleksyn Józef, Tysiączny Daniel, Goćwiński Mirosław, Kędziora Jan, Głowacki Alojzy, Markiewicz Wojciech, Ziółkowski Kazimierz, Pijanowski Sławomir, Moderski Zbigniew. Pierwszym prezesem Sekcji Rogoźno był Bartkowiak Jan. Oprócz niego dotychczas prezesami byli Milewski Franciszek, Wieczorek Adam, Rakoczy Janusz. Początkowo gołębie były wożone Żukiem i odbywało się pięć lotów.
W 2000 roku Sekcja się podzieliła i część hodowców przeszła do oddziału Gniezno. W 2008 roku do Sekcji Rogoźno przyłączyli się hodowcy z Sekcji Oborniki. W roku 2009, 2010, 2014 i 2015 w Rogoźnie odbyły się Wystawy Okręgowe.
Członkowie Sekcji Rogoźno pełnili i pełnią odpowiedzialne funkcje w Oddziale, jak również w Okręgu.
Hodowcy Sekcji Rogoźno na przestrzeni lat odnosili duże sukcesy hodowlane i lotowe na różnych szczeblach współzawodnictwa, poczynając od Oddziału na Generalnym Mistrzostwie Polski kończąc m.in.
– 64 miejsce w Generalnym Mistrzostwie Polski
– Mistrzostwo oddziału Chodzież, Gniezno i Wągrowiecko-Rogozińskiego
– 8 miejsce w Europie w locie z Barcelony w 2000 roku
– Gołąb sklasyfikowany w Konkursie Redakcji czasopisma „Hodowca”
– Wysokie miejsca na wystawach okręgowych i gołębie w reprezentacji okręgu na wystawach ogólnopolskich
Punkty wkładań naszej Sekcji mieściły się na posesji kolegi Jana Bartkowiaka i na „starym targowisku” a obecnie w byłej remizie OSP Rogoźno.
Zarząd Sekcji Rogoźno składa podziękowanie władzom Gminy Rogoźno oraz wszystkim sponsorom, a także hodowcom Sekcji za pomoc i duże zaangażowanie w realizacji zadań statutowych naszego Związku.
Opracował: Milewski Krzysztof
DOBRY LOTDodaj komentarz